Вимоги Пасивного будинку

При розробці проєкту енергофективного будинку, були взяті за основу принципи проєктування Пассивного будинку (Passivhaus Institut).

Теплоізоляція

Суцільний, безперервний теплоізоляційний шар, по всій будівлі, без включень несучих або інших конструкцій, на основі сучасних та ефективних теплоізоляційних матеріалів.

Коефіцієнт теплопередачі U (Вт/м2 К):

  • стін – < 0,15;
  • суміщеного покриття (даху) – < 0,15.
Вікна

Сучасні металопластикові, або алюмінієві, або дерев’яні вікна, з наступними характеристиками:

  • коефіцієнт теплопередачі U (Вт/м2 К) рами – < 1,0;
Вентиляція

Контрольований обмін повітря, через систему централізованої примусової вентиляції з рекуперацією, відповідної потужності.

Міф, чи традиційне упередження, про необхідність будинку “дихати” є помилковим та ознакою відсталості від сучасних технологій спеціаліста, який це розповсюджує.

Герметичність

Суцільний, непреривний герметичний контур.

Реалізовується шляхом призначення у проєкт пароізоляції на основі алюмінієвої фольги, яка улаштовується на плоске суміщене покриття, стіни, прорізи, фундамент. А також ущільнюючих та герметизуючих стрічок при монтажу конструкцій заповнення прорізів будинку (вікна, двері, ворота, вентиляційні труби, інжененрні системи).

Виключає неконтрольований обмін повітря через не ущільненні примикання конструкцій та матеріалів.

Забезпечує коректну роботу вентиляційної системи.

Мінімізація термічних містків

Мінімізація термічних містків (некоректно “містків холоду”) через які втрачається тепло та потрапляє холод взимку, та втрачається холод та потрапляє тепло влітку в середину будівлі.

Інженерні рішення які мінімізують кількість термічних містків:

  • улаштування плоского суміщеного покриття (даху);
  • відсутність будь-яких проникних елементів та конструкцій у плоскому суміщеному покритті (даху) – вентиляційні канали, труби, шахти; антени; дроти та інше;
  • звичайна, прямокутна форма будинку – без дворівневих площин даху, без будь-яких виступаючих або втиснених елементів;
  • виносний монтаж (передстінний монтаж) вікон, дверей, воріт в тіло фасадної теплоізоляції, у поєднанні з підставковими та рамковими теплоізоляційними профілями.
Орієнтація по сторонах світу

Розташування будинку таким чином, щоб вікна приміщень, які є найбільш експлуатованими, були зверненні на Південь або Південий захід. Таке розташуваня забезпечить достатнє потрапляння сонячних променів у будівлю, відповідно, це нагріває приміщення.

Зовнішній сонцезахист

Використання зовнішнього сонцезахисту забезпечить мінімізацію інсоляції та надзвичайного нагріву приміщень.

Сонцезахисні предмети, що розташовуються у середині будівлі стають акумуляторами тепла та, навпаки, збільшують температуру повітря в середині будинку.

Двері

Вхідні двері повинні відкриватися у середину будинку. Такий метод мінімізує неконтрольований вивід тепла з будинку, є більш інклюзивним, зменшує потрапляння бруду в середину, полегшує прибирання снігу.

Вхідні двері не слід розглядати як основний евакуаційний вихід.

Опалення

Передбачено мінімальну кількість штатних опалювальних приладів, наприклад, тепла підлога у ванній кімнаті та прихожій.

Кондиціонування

Передбачено встановення канального кондиціонеру, що дає можливість керувати комфортною температурою повітря у приміщенні.

СЕС на даху

Сонячна електростанція на даху, разом з системою інверторів та батарей, забезпечить автономність будинку на деякий час, забезпечуючи електроживлення необхідні побутові прилади.

Поділитися