Проблема відсутності прямих РЕКН

Улаштування м’якої покрівлі з використанням полімерних мембран є новою технологією, яку почали нещодавно застосовувати в Україні, та у державних кошторисних нормах відсутня норма для розрахунку витрат матеріалів, норма витрат людських ресурсів та механізмів, при виконанні робіт за цією технологією.

Відповідно до частини 4 статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року, №3038-VI, обов’язковій експертизі підлягають проекти будівництва об’єктів, які споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, – щодо кошторисної частини проектної документації.

Для проходження державної експертизи необхідно скласти кошторисну документацію у інвесторському варіанті. При складанні кошторису необхідно використовувати виключно державні ресурсні кошторисні норми. У випадку, коли технологія, організація, склад операцій та витрати трудових і матеріально-технічних ресурсів будівельно-монтажних робіт, що виконуються на об’єкті будівництва, відрізняються від передбачених відповідними державними нормами, розробляються індивідуальні ресурсні елементні кошторисні норми (Державний комітет України з будівництва та архітектури лист від 03.10.2005, №7/8-1087). У випадку використання таких норм необхідно розробити стандарт організації України (СОУ) з обов’язковим проходженням експертизи (Міністерство регіонального розвитку і будівництва України лист від 09.07.2009 № 9/11-1005).

Вирішення проблеми

ТОВ «РЕНОБАУ» є одним з небагатьох, підприємств в Україні, що розробило та оприлюднило СОУ на улаштування м’якої покрівлі мембранного типу, з використання ПВХ мембрани Баудер ТЕРМОФОЛ. СОУ погоджено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та зареєстровано належним чином у ДП «УкрНДНЦ».

У зв’язку з чисельними порушеннями технології та організації робіт, що передбачені СОУ Д.2.4-38470464-001:2013, іншими учасниками інвестиційного процесу, ТОВ “РЕНОБАУ” виключило РЕКН з програмних кошторисних комплексів, де вони раніше були розміщені.

Отримання права користування СОУ

ТОВ “РЕНОБАУ” припинило видачу листів, що підтверджують право користування СОУ,

Застосування РЕКН з СОУ Д.2.4-38470464-007:2020 іншими учасниками інвестиційного процесу можливе лише за умови, що ТОВ “РЕНОБАУ” виступатиме у якості генерального проєктувальника або субпроєктувальника проєкту.

Поділитися