Проблема відсутності прямих РЕКН

Улаштування м’якої покрівлі з використанням полімерних мембран є новою технологією, яку почали нещодавно застосовувати в Україні, та у державних кошторисних нормах відсутня норма для розрахунку витрат матеріалів, норма витрат людських ресурсів та механізмів, при виконанні робіт за цією технологією.

Відповідно до частини 4 статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року, №3038-VI, обов’язковій експертизі підлягають проекти будівництва об’єктів, які споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, – щодо кошторисної частини проектної документації.

Для проходження державної експертизи необхідно скласти кошторисну документацію у інвесторському варіанті. При складанні кошторису необхідно використовувати виключно державні ресурсні кошторисні норми. У випадку, коли технологія, організація, склад операцій та витрати трудових і матеріально-технічних ресурсів будівельно-монтажних робіт, що виконуються на об’єкті будівництва, відрізняються від передбачених відповідними державними нормами, розробляються індивідуальні ресурсні елементні кошторисні норми (Державний комітет України з будівництва та архітектури лист від 03.10.2005, №7/8-1087). У випадку використання таких норм необхідно розробити стандарт організації України (СОУ) з обов’язковим проходженням експертизи (Міністерство регіонального розвитку і будівництва України лист від 09.07.2009 № 9/11-1005).

Вирішення проблеми

ТОВ «РЕНОБАУ» є одним з небагатьох, підприємств в Україні, що розробило та оприлюднило СОУ на улаштування м’якої покрівлі мембранного типу, з використання ПВХ мембрани Баудер ТЕРМОФОЛ. СОУ погоджено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та зареєстровано належним чином у ДП «УкрНДНЦ».

РЕКН із СОУ Д.2.4-38470464-001:2013 містяться у нормативній базі більшості програмних кошторисних комплексів, які використовуються в Україні.

Отримання права користування СОУ

Наша компанія БЕЗКОШТОВНО надає право користвання СОУ, за наступних умов:

  • заявник надає лист-запит на отримання права користування СОУ;
  • заявник надає кошторис у форматі .bdsu в частині покрівлі, на перевірку;
  • технологія улаштування покрівлі, що міститься у кошторисі, відповідає положенням СОУ та Рекомендаціям з проєктування та улаштування Покрівельної системи БАУДЕР

У відповідь на отриманні документи, а також  в разі відповідності технології прийнятій у СОУ та Рекомендаціях з проєктування та улаштування Покрівельної системи БАУДЕР, заявник отримує лист, який засвідчує право користування СОУ.

Поділитися